آموزش تشریفات رانندگان

آموزش تشریفات رانندگان

تشریفاتی که باید در فرودگاه برای مهمانان در نظر بگیرید معمولاً اولین ملاقات مهمانان در مراسم رسمی یا غیررسمی با مجموعه ی شما می باشد و باید بسیار دقت کرد و اولین نفراتی که با مهمانان شما برخورد دارند رانندگان، محافظان و همراهان می باشند و تصوری اولیه ای که مهمانان از شما دارد ناشی از رفتار این سه گروه با آنهامی باشد و مهمانان اولین رفتارهایی که با آنها می شود را به تمامی سازمان شما تعمیم می دهد پس آموزش های تشریفاتی مثل نحوه برخورد بامهمانان برای این سه گروه بسیار ضروری می باشد.
موارد دیگری که به شدت تاثیرگذارند مسیرهایی که از فرودگاه بسمت محل اقامت و جلسه آورده می شوند را در نظر بگیرید و سعی کنید بهترین مسیرها را از لحاظ زیبایی مسیر و ترافیک انتخاب کنید.

تشریفاتی که راننده باید در نظر بگیرد:
وسایل مهمان و همراهان او را باید از طرف نیروهای شما یا راننده حمل شود و به آرامی و بدون پرتاب کردن و ضربه زدن در داخل ماشین گذاشته شود و البته برخی از وسایل بسیار خصوصی و مهم می باشند مثل کیف دستی و کیف سامسونت که توسط خود مهمان حمل می شود و در گرفتن چنین وسایلی اصرار نورزید.
در زمان حمل وسایل از گفتن جملاتی مثل (چقدر سنگینه!) یا (چی توش گذاشتین) یا (کیف و وسایل شما بهش نمیاد اینقدر سنگین باشه!) خودداری کنید.
در ماشین را برای مهمان باز کنید و به آرامی و بدون اینکه صدا بلندی بدهد آنرا ببندید.
معمولاً مهمانان در صندلی های عقب می نشینند و بهتر است سوال کنید که کجا می نشینند و هر جا که خود مهمان انتخاب کرد به نظر او احترام بگذارید.
از گذاشتن آهنگ در ماشین خودداری کنید مگر اینکه مهمان پیشنهاد کرد.
خیلی ها برای اینکه داخل ماشین خوشبو باشد از اسپری های خوشبوکننده استفاده می کنند سعی کنید از اسپری هایی که بوی ملایمی دارند استفاده کنید، از اسپری هایی که بوی تندی و گرمی دارند استفاده نکنید.
از پریدن در گفتگوی مهمانان بپرهیزید و در این مواقع حالت کاملاً بی طرف و کسی که گوش نمی کند به خود بگیرید و همچنین از پرسیدن سوالات و همچنین صحبت هایی که شاید جنبه خصوصی داشته باشد بپرهیزید.
در هنگام رانندگی از نحوه رانندگی سایر رانندگان و عابرین پیاده انتقاد و شکایت نکنید و حتی اگر فردی حقوق شما را رعایت نکرد خونسردی خود را حفظ کرده و صحبتی نکنید.
در زمانی که داخل ماشین هستید و در حال انتقال مهمان می باشید نباید دائم از شیشه به مهمان نگاه کنید.
بجای اینکه ترمزهای سریع بکنید ابتدا محلی که قرار هست توقف کنید را در نظر بگیرید و سرعت خود را کمتر کنید و در محل مورد نظر آهسته بایستید.
ظاهر راننده نیز بسیار مهم است اصلاح سر و صورت و همچنین پشت گردن نیز از موارد مهم برای رانندگان می باشد چون مهمانانی که در صندلی های عقب نشسته اند بیشترین جایی که از راننده مشاهده می کنند پشت گردن آنهاست.
شما که راننده هستید نباید در زمانی که می خواهید داخل ماشین بشینید خود را از کت و کفش راحت کنید و آنها را در بیاورید بلکه به همان صورت که در بیرون بوده اید به همان شکل داخل ماشین بنشینید و رانندگی کنید.

منبع: www.karkonan.com

ارسال یک نظرکپی رایت 1396 © تمامی حقوق برای دکتر احمد یحیایی ایله ای محفوظ می باشد.